סתימות ביוב: כל מה שצריך לדעת

🥇 תיקון או החלפת דוד שמש 🥇 החלפת ברזים 🥇איתור נזילות במצלמה תרמית 🥇 הגברת לחץ מים 🥇תיקון נזילה באסלה🥇 החלפת צנרת מים 🥇פתיחת סתימות🥇

ציון אמינות יצאת צדיק:
5/5
הגעה מהירה לכל גוש דן
באישור משטרת ישראל
זמינות בכל יום ושעה
הגעה מהירה לכל גוש דן
זמינות בכל יום ושעה

זקוקים לאינסטלטור? חייגו:
077-8051102

סתימות ביוב הן אחת הבעיות הקשות אשר איתן מתמודד כל העולם המערבי המפותח והמתוקן. דווקא בגלל שיש לנו את כל המערכות המפותחות ודווקא בגלל שיש לנו היום חיים כל כך היגייניים וקלים, במוקד הזה ספציפית אנחנו מועדים לתקלות.

מערכת הביוב אמורה לשרת אותנו היטב אך זה יקרה כל עוד אנחנו לא מעמיסים עליה יתר על המידה ונוהגים בה בעדינות. או אז יחסי הגומלין ביננו לבין המערכת יזרמו על הצד הטוב ביותר.

אז מה בעצם גורם לסתימות ביוב? כיצד נוכל לאבחן כי ישנה סתימה בביוב? מה עושים כאשר ישנה כבר תקלה בביוב? האם אפשר לפתור לבד את הבעיות? האם ישנה דרך למנוע את הבעיות ואת התקלות השונות במערכת הביוב וכן מה ההבדל בין אינסטלטור רגיל לבין ביובית? על כך ועוד ננסה לענות לכם במאמר הבא. כתבה מלאה ניחוחות…

איך בנוי ביוב ומדוע הוא יכול להיסתם?

מערכת הביוב בנויה מצינורות. הצנרת היוצאת מפתחי הניקוז שלנו בבית, מאזור השירותים והמקלחת ולמעשה מכל מקור מים שיש לנו בבית.

הצנרת של כל הדיירים באזור מתחברת יחד למערכת הביוב שנמצאת מחוץ לבית וזורמת מתחת לפני הקרקע. משם זורמים המים למאגרים מיוחדים שם הם עוברים טיהור או כל תהליך אחר בהתאם להתוויה העירונית המפקחת על הנושא.

המים בצנרת אמורים להיות בעיקר מים. מטבע הדברים הם גם יכלול תוצרת ביולוגית המגיעה מחדרי השירות כמו גם ניר טואלט ונייר טישיו. כל אלו הם חומרים שמצליחים לעבור את הצנרת בשלום ולהגיע ליעדם בלי לגרום לכל סתימה או תקלה בדרך.

מתי זה כן יקרה? כלומר מה יגרום לכך שהביוב ייסתם? ברוב המקרים זה יקרה בגלל חומרים שלא אמורים להימצא בביוב. כמו למשל מגבונים, טיטולים, חפצי פלסטיק שונים וכן הלאה. אלו עשויים להגיע לביוב בשוגג וגם במזיד כאשר תוך זמן קצר, הצנרת פשוט תיסתם והתוצאה תהיה – סתימה בביוב.

סתימות בביוב: כל מה שצריך לדעת

שורשים בביוב

מלבד הגורמים הללו קורה לא פעם ששורשי עצים או שיחים הצומחים בקרבת מקום לצנרת הביוב, פשוט מסתעפים עוד ועוד בלי חשבון וחודרים אל מעבר הצנרת של הביוב. שם הם חוסמים את המים והתוצאה היא כמובן – סתימה.

סתימה נגרמת על ידי שורשים היא לא תמיד קלה כל כך לאיתור כי זה דבר שעשוי לקרות על פני כל הנקודות של הצנרת.

עם זאת אינסטלטור מומחה לתחום שיש לו את הציוד המודרני לאבחון סתימות, יוכל בקלות להגיע לנקודה הבעייתית, לאבחן וגם לפתור אותה על הצד הטוב ביותר.

ראו גם: איך תבחרו את האינסטלטור האידאלי עבורכם? | גלאי נזילות מים מחיר

איך מאבחנים שהביוב סתום?

כדי לדעת שהביוב סתום לא צריך גאונות מיוחדת או נבואה ברמה יוצא דופן. כאשר ישנה סתימה בביוב אם תחושו אותה היטב על בשרכם.

אם זה יהיה בור ביוב שעולה על גדותיו בחוץ ואם זה מים שלא ירדו בניקוז. זה יכול להיות בכיור של המטבח אך זה גם יכול להיות בשירותים. במקרים רבים יצוף ניחוח עז של ביוב מאזורי הכיורים והניקוז בבית כאות לכך שמי הביוב פשוט עומדים ולא זורמים הלאה.

כדי לאושש את החשד שלכם, יהיה עליכם לפתוח את בור הניקוז שמחוץ לבית כדי למצוא את המקום שם המים עומדים. ההמלצה שלנו היא לא לעשות את זה לבד. זה עלול להיות מסוכן מאוד. לצורך כך חשוב לפנות אל איש מקצוע מומחה שיזהה את הבעיה ויפתור אותה על הצד המקצועי הטוב ביותר.

סתימות בביוב – מה עליי לעשות?

גיליתם סתימה באזור מסוים בבית ואתם חושדים שזוהי סתימה בביוב? אתם יכולים קודם כל לנסות לראות אם מדובר בבעיה פרטית שלכם או בעיה מערכתית שמחוברת לכל הדיירים.

שאלו את השכנים שלכם אם גם הם נתקלו באותה הבעיה. לעיתים מדובר בלכלוך שהצטבר בניקוז מתחת למסננת וזה מה שעוצר את המים.

יש מקרים אשר בהם הסיפון שלכם מלא בפסולת וניקוי שלו כבר יפתור את הבעיה. כך שאם תשפכו כמות גדולה של מים רותחים בבת אחת אל הכיור, ייתכן שזה יפתור עבורכם את הבעיה.

אם אתם רואים שאינכם מצליחים להתגבר על העניין, הזמינו איש מקצוע מוחה בתחום הזה של אינסטלציה.

עשוי לעניין אתכם: שטיפת קו ביוב.

פתיחת סתימות ביוב בעצמך – טיפים

אז ציינו כי יש מצבים אשר בהם תצליחו לפתור בכוחות עצמכם בעיות שונות בצנרת ובאינסטלציה. במיוחד אם מדובר בבעיות קלות ושטחיות. ברור שבעיות כמו שורשים בביוב או פיצוץ שארע במיקום לא ידוע בצנרת לא יהיו סיפורים קלים לפתרון ושם תהיו חייבים את עזרתו של איש מקצוע. עם זאת, יש בדיקות שתוכלו לעשות וכן פעולות שונות שיפתרו עבורכם את הבעיות בהנחה ולא מדובר בסיפור מורכב וגדול.

  • מים חמים – אז הדבר הראשון שאתם יכולים לעשות כשהמים לא יורדים זה כאמור לשפוך מים רותחים בכמות גדולה ובבת אחת. אם הבעיה היא לכלוך שהצטבר, המים הרותחים יוכלו במקרים רבים לשטוף הכול ולנקות לכם את המערכת. תוכלו להוסיף סודה לשתייה או חומץ כדי לשפר את התוצאות.
  • פומפה – הפומפה הישנה והטובה עדיין יעילה מאוד במקרים של סתימות לא עמוקות מידי. תמיד כדאי להחזיק בבית פומפה טובה כדי שבמקרה הצורך היא תסייע בפתיחת הסתימה.
  • קפיץ – זהו גם כן מוצר שכדאי להחזיק בבית כי יש מצבים רבים אשר בעזרת הקפיץ תצליחו לבד לדחוף את החפץ שתוקע את הצנרת שלכם. למעשה זה הכלי הבסיסי של האינסטלטור לפני שהוא עובר לציודו המורכב יותר. אז למה שלא תנסו בכוחות עצמכם לפתור את הבעיה עם הקפיץ? רק אם לא תסתדרו והעניין לא יבוא על פתרונו תוכלו להזמין את האינסטלטור שיתקדם הלאה עם הכלים המתקדמים שלו.

פתיחת סתימות ביוב מחיר

המחיר לפתיחת סתימות ביוב עשוי לנוע בין 200 ₪ ולהגיע עד אלפי שקלים. הכול תלוי באופי הסתימה, בסוג הטיפול, במכשור בהם יהיה צורך להשתמש וכן הלאה. השעה בה מתבצעת העבודה גם כן משפיעה על המחיר כאשר ישנו תעריף לילה וערבי שבת וחג. אז היערכו מראש לכל תרחיש.

כיצד למנוע סתימות בביוב?

כפי שהבנתם, הביוב שלנו ערוך לעבוד בצורה תקינה עם כל מה שאמור לזרום בתוכו. כל השאר עלולים לסתום אותו. כך שההמלצה תמיד היא לשמור על הצנרת ולא לדחוף מוצרים או חפצים שעלולים לגרום לסתימות. חשוב לשמור על מודעות כי מגבונים, טיטולים, פדים וכל השאר, מקומם בפח האשפה. מובן שאין להשליך כל פסולת אחרת אל תוך האסלה. ככל שתקפידו על כך יותר ותדאגו לכך שהשכנים שלכם יקפידו על כך, תמנעו מעצמכם את כל אי הנעימות הכרוכה בסתימות בצנרת.

פתיחת סתימות ביוב במקומות שונים

פתית סתימות בביוב עשויה להתבצע בבתים משותפים, בחצרות ואפילו בכבישים ראשיים כאשר בורות הביוב ממוקמים דווקא שם. אנשי מקצוע מצוידים בכל מה שצריך לצורך כך ועל כן העבודה תוכל להיעשות במהירות וביעילות גם באזורים כאלה.

האם להזמין ביובית או אינסטלטור?

כשישנה בעיה דבר ראשון יש להזמין אינסטלטור. גם אם הבעיה היא גדולה ומורכבת. האינסטלטור הוא זה שיכניס לתמונה במקרה הצורך גם את הביובית שתשטוף היטב את כל הצנרת ותשחרר אותה מכל הסתימות.

לסיכום

ראינו שסתימות בביוב יכולות להיגרם ממספר סיבות, אם זה משורשים שחדרו לביוב או מפסולת שהושלכה, הצטברה וסתמה את הביוב. כמו כן, סתימה בביוב יכולה להתרחש בכל מיני מקומות – בבית פרטי, בבניין משותף, במרכזים מסחריים ועוד. כאשר אתם חושדים שהביוב שלכם סתום זהזמינו אינסטלטור והוא ידע לתפעל את העניינים מנקודה זו ולפתור כל בעיה אשר תהיה!

אנחנו בIGL אינסטלציה מספקים שירותי אינסטלטור מקצועי וערוכים לטפל במגוון רחב של תקלות ובעיות וביניהן גם סתימות בביוב! השאירו פרטים כבר עכשיו או התקשרו ונשמח לסייע לכם בהקדם האפשרי!

בנוסף, עשוי לעניין אתכם: איתור נזילות מים בקיר | פתיחת סתימה במרזב | פתיחת סתימה בכיור מטבח

זקוקים לאינסטלטור? חייגו:
077-8051102

אז מה למדנו בכתבה:

IGL אינסטלציה
IGL אינסטלציה

הסיפור שלנו מתחיל לפני 20 שנה כאשר יגאל אינסטלטור התחיל לבצע עבודות ושירותי אינסטלציה מכל התחומים, מאז עברו הרבה מים מתחת לגשר ובתוך הצנרת, יש לנו ניסיון וותק מהטובים ביותר בכל השוק, טיפלנו באלפי קריאות של לקוחות לאורך השנים, צברנו מוניטין ומספר רב של לקוחות מרוצים.
אנו ב IGL עובדים אך ורק עם הציוד המתקדם ביתור בכדי לתת ללקוחותינו את הפתרונות הטובים והיעילים ביותר. כאשר אינסטלטור מטעמינו מגיע לטפל לכם בתקלה, דעו שאתם בידיים טובות.

אנו מספקים שירות בתל אביב, ראשון לציון, חולון, רמת גן ובכלל בכל איזור גוש דן 24/7.

למקרה חירום ניתן להשיג אותנו במספר: 077-8051102

מאמרים

רוצים להישאר מעודכנים? אצלנו ב IGL אנחנו דואגים לכם לתוכן עדכני ורלוונטי, היכנסו למאמרים

Google ג גוגל
4.7
מבוסס על 74 ביקורות
×
זקוקים לשירותי אינסטלציה מתקדמים?
הגעה מהירה לכל גוש דן
זמינות בכל שעה

לקוחות מספרים