שורשים בביוב

🥇 תיקון או החלפת דוד שמש 🥇 החלפת ברזים 🥇איתור נזילות במצלמה תרמית 🥇 הגברת לחץ מים 🥇תיקון נזילה באסלה🥇 החלפת צנרת מים 🥇פתיחת סתימות🥇

ציון אמינות יצאת צדיק:
5/5
הגעה מהירה לכל גוש דן
באישור משטרת ישראל
זמינות בכל יום ושעה
הגעה מהירה לכל גוש דן
זמינות בכל יום ושעה

זקוקים לאינסטלטור? חייגו:
077-8051102

כל מי שגר בבית תקני בעולם המערבי מכיר את התקלות השונות בביוב. אז נכון שלרוב המים זורמים להם על מי מנוחות ואנחנו לא נתקלים בבעיות על בסיס יומיומי. אך תקלות במערכת הביוב הן בהחלט דבר קיים וכשמשהו מעין זה קורה, החיים משתבשים לגמרי.

אז נהוג להאשים את האנשים שלא נזהרים ולא שומרים על המערכת של הביוב כי הם משליכים מגבונים או שהם לא מניחים מסננת בניקוז. אך האמת היא שיש גם גורמים אחרים שהם דווקא לא תלויים ביד אדם וכאלו גורמים לא פעם לצרות צרורות בתשתיות ובצנרת של המים.

מדובר בשורשים בביוב. אז מה זה שורשים בביוב? איך מאבחנים אותם? איך מטפלים בהם והאם אפשר למנוע אותם? נבדוק.

צפו ביגאל מטפל בשורשים בביוב

מה זה שורשים בביוב ואיך הם מגיעים לשם בכלל?

לא רק תשתיות וצנרת יש לנו מתחת לפני הקרקע. כל הצמחייה, העצים, השיחים ואפילו העשבים, יש להם שורשים ולעיתים אפילו עמוקים מאוד מתחת לפני הקרקע.

השורשים הללו הולכים ומסתעפים, הולכים ומתפשטים עוד ועוד והם מגיעים למעשה עד לאזורים מרוחקים מאוד מהעצים או הצמחים שעל פני הקרקע.

לא פעם קורה והשורשים הללו פשוט חודרים אל תוך מערכות הביוב ושם הם ממשיכים להסתעף עוד ועוד. כך שהם בהחלט מסוגלים ליצור סתימה רצינית באזור מעבר המים.

יש מקרים רבים אשר בהם מתברר כי הסתימה בביוב שנוצרה, נעוצה בצרור השורשים שנקלע לאזור של מעבר המים.

> סתימות בביוב: כל מה שצריך לדעת.

שורשים בביוב

מה זה חיתוך שורשים בביוב?

לא תמיד יהיה זה פשוט כל כך לאתר את הבעיה שגורמת לסתימה ובמקרים רבים האיתור של השורשים בביוב יוכל להיעשות רק בעזרת שירות של אינסטלטור שיש לו ציוד מתקדם כמו מצלמות וכדומה.

ברגע שכבר יודעים מהי הבעיה ומאתרים את השורשים שחוסמים את מעבר המים, ההמשך הוא לכאורה פשוט.

ניקוי שורשים בביוב והמים ישובו לזרום במסלול שלהם. אך כאן עשויה להיווצר בעיה לא פשוטה. אם השורשים פרצו להם באזור שם אין לנו גישה אנחנו בעצם לא יכולים לטפל בבעיה מרחוק ולעקור את השורשים מהשורש – תרתי משמע.

כאן יהיה צורך בעבודה יותר יצירתית מסתם חיתוך שורשים בביוב שאת זה אפשר לבצע בקלות רבה כאשר השורשים נמצאים ממש בפתח הבור של הביוב. אנשי מקצוע מומחים לתחום יעשו גם את זה ובצורה יסודית ומושלמת.

חיתוך שורשים בביוב בעזרת אינסטלטור

כאשר ישנה בעיה בצנרת, במיוחד אם זו בעיה סבוכה שנמצאת בנקודה מאוד מסוימת במעמקי הצנרת, יש לפנות אל אינסטלטור מומחה שיש לו את היכולת לבצע פתיחת סתימות שורשים בביוב, איש מקצוע שייטיב לפתוח את הסתימה בעזרת כלים מקצועיים שברשותו כך שהתוצאה תהיה תיקון מושלם שימנע גם את היווצרות הסתימה מחדש בעקבות שורשית תועים.

כי איש המקצוע יעשה שימוש בחומרים מיוחדים שנועדו למנוע את התופעה מה שיבטיח צנרת תקנית ואיכותית בלי תקלות.

מתי נצטרך לבצע צילום קווי ביוב?

יש מצבים אשר בהם קשה עד בלתי אפשרי לאתר את המיקום הבעייתי או את הגורם שיצר את הסתימה. יש מצבים רבים אשר בהם השורשים חדרו לצנרת במקום מאוד בעייתי שאין אליו כל גישה. הגישה תהיה רק אם יחפרו לעומק האדמה ויאתרו את הפקעת הגדולה.

אז במצבים מעין אלו, הדרך הכי טובה היא לבצע צילום קווי ביוב מה שלמעשה יאפשר את האיתור הקל והמהיר של התקלה כאשר אפשר יהיה בקלות רבה לראות היכן בדיוק קרתה התקלה. משם הטיפול כבר יוכל להתבצע בצורה הרבה יותר פשוטה וגם הרבה יותר ממוקדת.

מחיר חיתוך שורשים בביוב ומה זה כולל

בכל מה שקשור לטיפול בבעיות בביוב, המחירים הם ממש לא קבועים. הן בגלל שלכל איש מקצוע יש את התעריפים שלו ואין בזה פיקוח או מחירים קבועים, מעבר לכך יש את הכלים ואת הציוד אשר בהם עושה איש המקצוע את האיתור ואת הטיפול. לא תמיד אפשר להסתדר רק עם כלים רגילים שיש אצל כל אינסטלטור.

במיוחד אם הסתימה היא במיקום בעייתי ולא נראה לעין, הרי שכפי שכבר ציינו, יהיה צורך לבצע את האיתור בעזרת כלים מתקדמים ומקצועיים. מה שיחייב את הלקוח לשכור את שירותיו של איש מקצוע מומחה שיידע לפתוח את הצנרת ולשחרר את השורשים.

ככל שייעשה שימוש בכלים יקרים ומתקדמים יותר הרי שהמחיר של כל התיקון יעלה בהתאם.

שורשים בביוב

איך למנוע שורשים בביוב

לצערנו הרב אין לנו הרבה שליטה על השורשים שחודרים לא פעם אל הביוב. אנחנו לא רוצים לעקור את כל העצים שסביב הצנרת וגם אם כן, זה לא בהכרח יעזור. כי שורשי העצים מסתעפים מאוד והם מגיעים עד למרחקים עצומים מהמקום בו הם שתולים. כך שאין באמת שליטה על הדבר.

מה שכן אפשר לעשות זה לעשות שימוש בחומרים מיוחדים שהם נגד שורשים. הם קוטלים את השורשים ולא מאפשרים להם לחדור עמוק מידי אל אזורי הצנרת. חומר נגד שורשים בביוב עשוי בהחלט להבטיח פתרון יעיל וטוב.

>> גלאי נזילות מים

מה עדיף? ביובית או אינסטלטור מומחה לביוב?

יש מצבים אשר בהם התיקון של התקלה אשר בה מעורבים השורשים בביוב נעשה דווקא בעזרת ביובית. הביובית היא למעשה הדבר הכי חזק וגם הכי יעיל בכל מה שקשור לטיפול בתקלות ביוב. מדובר במשאית מיוחדת שנושאת עליה מיכלית מיוחדת וגדולה, יש לה צנרת הפועלת בעוצמה רבה.

היא שואבת את כל תכולת הצנרת באופן יסודי ומהיר ולאחר מכן היא גם שוטפת בלחץ מים את מעמקי הצנרת. הביובית מסוגלת לשטוף בעוצמה ובזרם אדיר את הצנרת וכך למעשה לנקות אותה מכל מה שנמצא בדרכה.

יש סיטואציות רבות אשר בהן הסתימות במערכת הביוב אינן נפתרות בשום צורה אחרת כאשר רק בעזרת ביובית אפשר יהיה להגיע לתוצאות טובות ונקיות.

אז בדרך כלל לא ממהרים להזמין שירות כזה של ביובית בגלל שמדובר בסיפור יקר יחסית לכל דבר אחר או כל צורה אחרת של טיפול בצנרת. זה גם מחייב עבודה מערכתית שמשפיעה על כל האזור בו מתבצעת העבודה. המשאית אמורה לעמוד במקום משך זמן מה ולא תמיד זה יהיה אפשרי. מעבר לכך, השטיפה של הצנרת תציף את האזור במים ולא בכל אזור זה אפשרי.

על כן, בכל מקרה, תמיד חשוב לשקול היטב את האפשרויות ורק אם אכן אין פתרון אחר, יהיה צורך להזמין את השירות של הביובית.

ראו גם: שטיפת קו ביוב.

תמונה המציגה ציוד פתיחת סתימות ביוב

מה עושים שיש סתימה של שורשים בביוב?

המים באסלה לא יורדים כמו שצריך, המים עולים וצפים מהבורות ניקוז על יד הבית, ברור שיש תקלה בתשתיות. השאלה היא מה עושים עכשיו ומהי הפולה הכי חשובה בשלב הזה?

אז כאן צריך לדעת. למרות שיש לעיתים נטייה לחשוב שכמו שזה הגיע אולי כך זה גם ייעלם ונדמה לפעמים שאין כל דחיפות להזדרז ולמהר עם העניין כי אולי ושמא אנחנו מדמיינים שיש בעיה ואולי זה כבר יסתדר לבד… אז חשוב לדעת שבכל מה שקשור לנושא הזה של סתימות בביוב, ברוב רובם של המקרים, המצב אף פעם לא יסתדר לבד.

לא רק שהוא לא יסתדר לבד אלא שהוא יחמיר ויהפוך להיות גרוע יותר. על כן, תמיד עדיף למהר כדי להזמין איש מקצוע כדי שיבדוק לעומק את הנושא ויוודא מה גורם לבעיה.

אז לפעמים מדובר בסתימה מאוד פשוטה וברורה שנראית לעין כבר בבדיקה הראשונית. אך יש מצבים רבים אשר בהם אין בדיוק תופעה ברורה וחדה הנראית לעין והאינסטלטור לא באמת יודע על מה להניח את האצבע.

מצבים מעין אלו מחייבים בדיקה יסודית ועמוקה יותר אשר היא אמורה להיעשות בעזרת ציוד מקצועי מתקדם. מדובר בציוד טכנולוגי המסוגל לצלם את המערכת מבפנים ולמצוא את מוקד הבעיה. יש מצלמות תרמיות מתקדמות ועוד שיטות טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות להגיע לאבחון מהיר ומיידי של הבעיה.

אז כך אפשר יהיה לעלות על שורשים בביוב שבמקרים רבים הם אלו שאשמים בעניין.

אז אחרי שכבר יש את האבחון אפשר להתקדם הלאה. כי ידיעת הבעיה היא חצי פתרון. מכאן הכול כבר יוכל להתקדם הרבה יותר מהר.

מה עושים עם השורשים בביוב?

השורשים בביוב חייבים לעבור טיפול שורש יסודי ועקירה שלהם בצורה יסודית. זאת על מנת שהשורשים לא ימשיכו להכות עוד ולהתרחב ולהסתעף באזור הצנרת.

כאן יש להיעזר בציוד מתקדם שייטיב לקטול את השורשים הללו בצורה הכי מושלמת החיתוך אמור להתבצע בעזרת כלים חדים המותאמים באופן מדויק לשם כך.

אחרת, החיתוך לא יהיה באמת יסודי מה שיותיר אחר כך שאריות שימשיכו להסתעף עוד ולהשיב את הבעיה לקדמותה בדיוק כפי שהיא הייתה קודם לכן.

על כן, כאשר ישנה בעיה מהסוג הזה, הטוב ביותר הוא לברר כי מדובר באיש מקצוע שיש לו את הידע המקצועי בטיפול בבעיות בדיוק מהסוגים הללו.

מה שלמעשה יוביל בסופו של דבר לתוצאות יעילות ולטיפול שורש יסודי ומקיף.

שורשים בביוב

ניקוי וחידוש צינורות ביוב

אז אמרנו שחייבים לעשות שימוש בציוד מיוחד המתאים לשם כך. כפי שכבר ציינו, הביובית היא זו שתעשה את הדבר בצורה הכי טובה.

בעזרת ביובית ניתן לנקות לעומק בצורה יסודית מאוד את כל הצנרת ואת כל המעברים שלה מה שיהפוך את הכול לחדש ממש. המים יתחילו לזרום בצורה משוחררת לגמרי ללא כל תקלות.

כאשר הטיפול נעשה בעזרת ביובית נקטלים השורשים מהשורש מה שישמור על הצנרת ויעניק את ההגנה המלאה מפני הופעה מחודשת של הבעיות.

כך בוחרים שירותי אינסטלציה

בכל מה שקשור לתחום הזה של אינסטלציה, יש קושי רב בבחירה נכונה וחכמה של איש המקצוע שיטפל בבעיה. זאת משום שאנשי מקצוע יש הרבה.

כלומר, יש רבים שמעידים על עצמם שהם הם אלו שיכולים להתגבר על כל תקלה ועל כל בעיה המתעוררת בצנרת. בפועל, רבים מהם הם לא באמת אנשי מקצוע שיש להם באמת ניסיון בתחום, מה שמוביל לפתרון לקוי או חלקי בלבד.

ברור שכאשר אנחנו מחפשים אינסטלטור אנחנו רוצים ליהנות מראש שקט ומידיעה שאכן עשינו את המירב על מנת לפתור את הבעיה שלנו וכי התיקון יבטיח לנו שקט לאורך זמן.

זו הסיבה שחשוב כל כך לברר היטב על איש מקצוע ולבדוק מהי רמת המומחיות שלו בכל התחום הזה וכמה ניסיון הוא צבר בביצוע עבודות אינסטלציה מכל סוג שלא יהיה.

רק אם יש לכם מידע כי אכן מדובר באיש מקצוע שיוכל להבטיח לכם תיקון אפקטיבי, איכותי ויעיל, כדאי יהיה להתקדם אתו כדי לקבל את המענה הנכון והמקצועי ביותר.

שווה לפעמים לשלם מעט יותר על עבודה של אינסטלטור מומחה וליהנות בתמורה משקט נפשי להרבה זמן.

IGL אינסטלציה והצוות המקצועי מציעים לכם שירות אינסטלטור מקצועי, עם מהנה מהיר 24/7 לכל מגוון שירותי האינסטלציה. השאירו פרטים או התקשרו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

זקוקים לאינסטלטור? חייגו:
077-8051102

אז מה למדנו בכתבה:

IGL אינסטלציה
IGL אינסטלציה

הסיפור שלנו מתחיל לפני 20 שנה כאשר יגאל אינסטלטור התחיל לבצע עבודות ושירותי אינסטלציה מכל התחומים, מאז עברו הרבה מים מתחת לגשר ובתוך הצנרת, יש לנו ניסיון וותק מהטובים ביותר בכל השוק, טיפלנו באלפי קריאות של לקוחות לאורך השנים, צברנו מוניטין ומספר רב של לקוחות מרוצים.
אנו ב IGL עובדים אך ורק עם הציוד המתקדם ביתור בכדי לתת ללקוחותינו את הפתרונות הטובים והיעילים ביותר. כאשר אינסטלטור מטעמינו מגיע לטפל לכם בתקלה, דעו שאתם בידיים טובות.

אנו מספקים שירות בתל אביב, ראשון לציון, חולון, רמת גן ובכלל בכל איזור גוש דן 24/7.

למקרה חירום ניתן להשיג אותנו במספר: 077-8051102

מאמרים

רוצים להישאר מעודכנים? אצלנו ב IGL אנחנו דואגים לכם לתוכן עדכני ורלוונטי, היכנסו למאמרים

שאיבת הצפות
שאיבת הצפות מים

שאיבת הצפות מים היא אחת המשימות של חברות קבלן בתחום הביוב שמחזיקות בביוביות ומשאבות מיוחדות. כשפונים אל חברה מובילה ניתן להיות בטוחים שהיא תוכל לבצע

לקריאה >>
Google ג גוגל
4.7
מבוסס על 74 ביקורות
×
זקוקים לשירותי אינסטלציה מתקדמים?
הגעה מהירה לכל גוש דן
זמינות בכל שעה

לקוחות מספרים