איתור נזילות במצלמה תרמית

זקוקים לאינסטלטור? חייגו:
077-8051102

ציון אמינות יצאת צדיק:
5/5

לא פעם קורה וישנן תקלות שונות בצנרת. אם זה פיצוץ בצנרת ואם זה נזילה ממקום כלשהו לאורך הצנרת העוברת בקיר או מתחת לרצפה. השאלה היא מה עושים במקרה כזה? אל מי פונים ואיך מאתרים את מקור התקלה? 

צנרת המים משרתת אותנו היטב כאשר החלק הנגלה שזהו הברז הוא רק קצה הקרחון שאנחנו רואים בעיניים. יש לנו את הצנרת הסמויה שעוברת לרוב מאחורי הקירות או מתחת לפני הקרקע והיא זו שאחראית על העברת המים אלינו לברזים. יש גם את צנרת הניקוז שהיא זו שמוציאה את המים המשומשים מהבית כשמים אלו עוברים גם הם דרך צנרת העוברת מתחת לפני הקרקע.

באנר הנעה לפעולה - איתור נזילות במצלמה טרמית

כאשר ישנה תקלה כלשהי בצנרת, לא תמיד אנחנו יכולים לעלות עליה מיד. לפעמים זהו חור קטן בצינור או התרופפות של חיבור כלשהו שמוביל לטפטוף מתמיד מהצנרת ועד שהדבר נראה לעין חולף זמן רב. כי המים מחלחלים לאיטם ורק כאשר הקיר מתחיל 'לדמוע' ולטפטף, או אז אנחנו עולים על הבעיה. לעיתים יהיו אלו נקודות של עובש או תלונות מצד הדיירים מלמטה כאשר אלו יסבלו מרטיבות שנובע ממקור שאינו ידוע.

איתור נזילות במצלמה טרמית נשמע, בפעם הראשונה שנתקלים במושג, מדע בדיוני כמעט. עד עכשיו אינסטלטורים זיהו נזילות רק על פי מראית עין וניסיון, והעין לא תמיד הוכיחה את עצמה. אחרי הכל, גם אם לא רואים את הנזילה על סמך מבט חטוף של כמה שניות או אפילו כמה דקות, אין זה אומר שהיא לא שם. אם משאירים לנזילה מספיק זמן, מצטברים להם ליטרים רבים של מים שמציפים את הקרקע, הקירות והרצפה, ומסבים נזק רב לרכוש.נזילות הן תופעה שכיחה להפליא ואחת הסיבות הנפוצות להזמנת אינסטלטור. עם זאת, הטכנולוגיה נחלצה לעזרת האינסטלטורים, ואנשי המקצוע שלנו מצוידים במצלמות מיוחדות שהופכות את מלאכת האיתור לקלה מאי פעם.

איתור נזילות – מה זה אומר בעצם?

איתור נזילות במצלמה טרמי כאמור, הוא כלי שימושי לכל אינסטלטור. עם זאת, העין הבלתי מזוינת לא תמיד מגלה את כל האמת. יש נזילות סמויות מן העין, אשר מתחבאות בצינורות שאין גישה אליהם, או נזילות שאחראיות לזרימה אפסית (שהיא כבר לא ממש אפסית בהינתן מספיק זמן). יכול להיגרם כך נזק רב לרכוש, בלאי בתשתיות של הבית, הצטברות של עובש שמסוכן לבריאותנו (בעיקר למערכת הנשימה), ועוד. הפתרון הוא אחד, איתור נזילות במצלמה טרמית.

איך מתבצע גילוי נזילות – 3 שיטות

כדי לאתר את מקור הנזילה עלינו דבר ראשון לבדוק את כל המערכות אשר מהן יכולה להגיע הנזילה: מערכת הביוב, מערכת ההסקה ומערכת אספקת המים. כאשר מדובר על מערכת הביוב הבדיקה מתבצעת בצינור מערכת הדלוחין, אם נראה שם טפטוף לסירוגין ייתכן ומשם מגיעה הנזילה. במקרה כזה ניתן לעשות בדיקת הצפה באמצעות בלון אשר סותם את פתח היציאה של הצינור ולאחר מכן יזרים מים למערכת.

גילוי נזילת מים במערכת ההסקה היא די נדירה כיוון שכמעט ואין מערכות כאלה בבתים חדשים. איתור הנזילה במקרה כזה הינו מורכב יותר ודורש ציוד חדיש. לצורך כך בעל המקצוע יכול להשתמש במצלמה תרמית. כאשר מדובר על גילוי נזילת מים במערכת אספקת המים, אנו נבדוק האם יש טפטוף רציף בצינור.

גילוי נזילות מים - תמונה להמחשה

ברגע בו מצאנו את מקור הבעיה מה שנותר לעשות הוא לטפל בשורש הבעיה. מאתר נזילות בעבר היה צריך לטרוח די הרבה כדי להגיע למקום המדויק של הנזילה. הבדיקות שעשינו עד כה הוא רק לצורך בדיקת המערכת הכללית ולא פגענו בנקודה ספציפית. כפי שציינו מאתר נזילות בעבר היה לאחר האיתור שובר קירות, מרים בלטות וכל זה כדי למצוא את מקור הנזילה הנקודתי. כיום אנחנו כבר לא צריכים את כל זה. ישנן שיטות חדשות למציאת מקור הבעיה.

  • חיישן גז – גילוי נזילת מים באמצעות חיישן גז מצריך מבעל המקצוע תחילה לרוקן את כל מערכת המים ממים ואז להזרים לתוכה גז. ברגע בו אין מים בצנרת יוכל בעל המקצוע להעביר חיישן מיוחד אשר תפקידו לאתר גז. מטבע הדברים, במקום בו הצנרת פגומה משם הגז יברח וכך נוכל לזהות את מקור הבעיה. היתרון שיש בשימוש בחיישן גז הוא שניתן להגיע לעומקים בבדיקה. החיסרון הוא שיש לנו פחות גישה, לעיתים כאשר יש משטח בטון על הצינור אשר מהווה את מקור הנזילה יהיה מאוד קשה למצוא אותו.
  • מצלמה תרמית – מצלמה תרמית היא מצלמה שיכולה לזהות טמפרטורות מבעד לקירות ומתחת לרצפות. בכדי שנוכל למצוא את מקור הבעיה עלינו לחמם את המים בבית, באזור הסדק שיש בצנרת המים יפלטו ולכן לא יהיה בטמפרטורה זהה ליתר המקומות. בדרך זו באמצעות המצלמה התרמית נוכל לזהות את המקום בו יש סדק. היתרון הוא שמצלמה זו נוחה ולרוב פותרת את הבעיה ללא שום פגיעה ברכוש. החיסרון הוא שהמצלמה התרמית מוגבלת בטווח שלה, היא בדרך כלל תגיע לטווח קצר שמתאים לבית ולא לחצרות.
  • מכשיר אקוסטי – מכשיר זה הוא בעל חיישנים מיוחדים שיכולים לזהות את מקור הבעיה לפי גלי קול. משמע, לפי הסאונד שיוצרת פליטת המים מהצנרת יוכל החיישן לאתר את מקור הסדר. עם זאת, יש הרבה נזילות שהן חלשות ולכן המכשיר פחות נפוץ לשימוש.

מתי כדאי להשתמש במצלמה טרמית?

אז אם אנחנו יודעים להצביע על מקור התקלה, הרי ברור שנדע גם להתמודד איתה איכשהו נדע להתמקד במקום המועד ולבצע את התיקון הנדרש. אך במקרים אשר בהם ישנו טפטוף, ישנה רטיבות ויש לכאורה בעיית אינסטלציה לא פתורה, הרי שבמקומות כאלו נוכל להיעזר במצלמה התרמית.

אז איך עובדים עם מצלמה טרמית?

המצלמה הטרמית מאפשרת לאינסטלטור להתחכות אחר הצנרת בבית כתוצאה מהפרשי טמפרטורות של הנוזלים משאר החללים בבית, כלומר יש לחמם את הצנרת בעזרת מים חמים הזורמים בה ולאחר מס' רגעים בשימוש במצלמה המים יוצגו בצבע אדום (חם) ושאר הסביבה בצבע כחול (קר) בדר"כ במקום הנזילה יהיה כתם אדום שיעיד על כך. מכאן האינסטלטור ידע את המקור של הנזילה מבלי לפרק את כל הריצוף בבית ויוכל לפרק באופן נקודתי באיזור הנזילה.

איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית - תמונה להמחשה

חשוב לציין שלעיתים איתור נזילות במצלמה טרמית תתגלה כאופציה לא טובה, המצלמה מסוגלת לראות כמה ס"מ בודדים מתחת לרצפה או לתוך הקיר בביתכם. כך שאם אתם גרים בדירת קרקע יכול להיות שהצנרת עוברת אצלכם מתחת לאדמה, בנוסף אם אין אופציה לחמם את המים בצנרת יהיה מאוד קשה להתכחות אחריה ולזהות את מקורה הנזילה. במקרים כאלו המצלמה לא תספק את התמורה שלה ועל האינסטלטור יהיה להתאים פתרון אחר לאיתור הנזילה.

ראו גם: תיקון פיצוץ בצנרת

מתי המצלמה הטרמית לא נחוצה

המצלמה התרמית מאפשרת לעלות על בעיות אינסטלציה סמויות כשאין לנו דרך לאתר בצורה שונה את מקור הבעיה. המצלמה התרמית מאפשרת צילום של הצנרת מבפנים כאשר כך המצלמה פשוט מאתרת את הנקודה הבעייתית ברמת דיוק גבוהה במיוחד. וכמו שאנחנו יודעים, ידיעת הבעיה זה יותר מחצי פתרון. ברגע שהבעיה ברורה, הדרך לפתרון סלולה.

מה הם הגורמים לנזילה בדירה?

יש שני גורמים עיקריים אשר יכולים לגרום לנזילה בבית שלכם, בשביל זה אתם צריכים לערוך בדיקת נזילות. הגורם הראשון יכול להיות עקב בעיית אינסטלציה. בעיית אינסטלציה יכולה לנבוע מסיבות רבות, החל מחיבורים לקויים ועד לרעידת אדמה (מינורית ככל שתהיה) אשר פגעה במערכת. הגורם השני לנזילות הוא בעיות איטום, לרוב בעיות אלו יופיעו לאחר הגשמים הראשונים של החורף.

בעיות איטום יכולות להופיע במקומות שונים, לעיתים הבעיה תהיה בגג המבנה והמים לאט לאט יחלחלו עד שיגיעו לקירות ולתקרה. ייתכן גם שבעיות האיטום יופיעו ישירות בקיר סמוך לחלון אשר לא הותקן כראוי. בעיות איטום יכולות להיות גם כתוצאה של בלאי בעיקר במבנים ישנים אשר התשתיות שלהן אינם חזקות כמו מבנים חדשים. גם אם ביצעתם עבודות איטום ומדובר על מבנה ישן עדיין ייתכן כי שיטת האיטום אינה נכונה למבנה שלכם.

מה הם הגורמים לנזילה בדירה - תמונה להמחשה

כאשר מדובר על נזילה שלא כתוצאה של בעיות איטום יכול להיות שיש לכם דליפה בצינורות הבית, ולפעמים ייתכן שהבעיה בכלל לא אצלכם, אלא אצל השכנים שלכם. כדי לברר מהיכן מגיעה הנזילה אתם צריכים לפנות אל בעל מקצוע המתמחה בתחום איתור נזילות מים. לסיכום, הגורמים העיקריים של רטיבות ונזילות יהיה או בעיות איטום או בעיה במערכת האינסטלציה.

גילוי נזילת מים בבית מוקדם ככל האפשר יכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. לא משנה אם מדובר על בניין חדש או ישן, כולנו חובים תקלות בצנרת. גילוי נזילת מים מוקדם יכול למנוע פגיעה ממשית בתשתית שלכם, עליכם לשים לב כאשר הבית מאותת לכם שנזילה עומדת להגיע. ברגע בו אתם פוגשים את הסימנים המקדימים לנזילה אתם חייבים לקרוא לבעל מקצוע, מאתר נזילות מקצועי. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על מאתר נזילות, בדיקת נזילות ומה אתם צריכים לעשות עד לבואו של בעל המקצוע.

מהם הגורמים השכיחים להופעת רטיבות במבנה?

סובלים מרטיבות במבנה? מה גורם לזה?

ישנם שני גורמים עיקריים.

  1. בעיה בצנרת – לרוב זה קורה בשל בעיה בצנרת כאשר צינור פגום פשוט מוביל לנזילה של מים שמטפטפים אל המבנה שמתחת.
  2. בעיה פנימית – במקרים אחרים מדובר ברטיבות שבאה מבפנים. כמו בחדרי אמבטיה או מקלחונים כאשר ללא אוורור מתאים התקרה פשוט מתמלאת אדים והחדר נעשה רטוב. הקירות הרטובים מתחילים לטפטף או להתעפש כאשר הבעיה היא למעשה לא בעיית אינסטלציה.

איתור נזילות במצלמה טרמית – למה חשוב אינסטלטור שזמין 24/7

איתור נזילות במצלמה טרמית, כשמו כן הוא, מזהה את המים הנוזלים באמצעות הטמפרטורה שלהם ששונה מזו של הסביבה. גם נזילות שלא ראיתם לפני כן יהפכו לברורות, ובהתאם גם התיקון שלהם הופך למלאכה קלה מתמיד.

יש לציין שלא כל אינסטלטור מצויד בכלי הזה, איתור נזילות במצלמה טרמית, אולם אנשי המקצוע של IGL אינסטלציה דווקא כן.

מצורף סרטון מאתר "מידרג" בנושא איתור עם מצלמה תרמית:

אינסטלטור 24 שעות, מומחה ומנוסה, ישמח להגיע אליכם במידה ואתם שמים לב לנזילות אצלכם בבית, ולפתור את הבעיות מן היסוד גם אם הבעיה התעוררה באמצע הלילה, בסופי שבוע או בחגים איש מקצוע ישמח להגיע אליכם. אם לא די בכך, לא תשמעו אותו אומר "צריך טיפול עם מכשור מיוחד, תזמינו מישהו מחר". נהפוך הוא, איתור נזילות במצלמה טרמית יהיה רלוונטי בעבורכם בכל שעה. גם אם היא נראית מאוחרת. בכל זאת, בעיות כאלו נוטות להופיע בדיוק בשעות הלא מתאימות.

אם על הדרך תהיו זקוקים לשירותים נוספים כמו החלפת דוד שמש ועוד, גם כאן – נשמח לעמוד לרשותכם עם כל הסבלנות והמומחיות, בכל שעה ביום.

שאלות נפוצות

מצלמה תרמית יכולה לזהות נזילות בכל הגדלים, כולל נזילות קטנות מאוד שעשויות להיות קשות לאיתור בשיטות אחרות. עם זאת, רגישות המצלמה התרמית ומיומנות המפעיל יכולים להשפיע על יכולות הזיהוי.
כן, חומרים מסוימים, כגון פלסטיק, יכולים להיות קשים יותר לזיהוי במצלמה תרמית. בנוסף, דליפות באזורים עם ניגודיות תרמית גרועה, כגון צינורות מבודדים, עשויות להיות גם קשה יותר לזיהוי.
כן, מצלמה תרמית יכולה לזהות נזילות בצנרת תת-קרקעית, אך ייתכן שתידרש טכניקות מיוחדות כגון טומוגרפיה תרמית כדי לאתר במדויק את הנזילה.
כן, שימוש במצלמה תרמית במסגרות תעשייתיות עלול להוות סיכונים בטיחותיים, כגון חשיפה לטמפרטורות גבוהות או חומרים מסוכנים. יש צורך בציוד בטיחות והדרכה נאותים כדי להבטיח פעולה בטוחה.
מצלמות תרמיות יכולות להיות יעילות יותר משיטות אחרות לגילוי נזילות במצבים מסוימים, כמו זיהוי נזילות באזורים שקשה להגיע אליהם או זיהוי נזילות שאינן גלויות לעין בלתי מזוינת. עם זאת, לכל שיטה יש חוזקות ומגבלות משלה, והגישה הטובה ביותר תהיה תלויה בנסיבות הספציפיות.
כן, שימוש במצלמה תרמית לאיתור דליפות יכול לסייע בהפחתת פליטת גזי חממה על ידי זיהוי דליפות במערכות תעשייתיות ומניעת שחרור גזים מזיקים לאטמוספירה. זה יכול לעזור לשפר את איכות האוויר ולהפחית את ההשפעה של שינויי האקלים.

זקוקים לאינסטלטור? חייגו:
077-8051102

IGL אינסטלציה
IGL אינסטלציה

הסיפור שלנו מתחיל לפני 20 שנה כאשר יגאל אינסטלטור התחיל לבצע עבודות ושירותי אינסטלציה מכל התחומים, מאז עברו הרבה מים מתחת לגשר ובתוך הצנרת, יש לנו ניסיון וותק מהטובים ביותר בכל השוק, טיפלנו באלפי קריאות של לקוחות לאורך השנים, צברנו מוניטין ומספר רב של לקוחות מרוצים.
אנו ב IGL עובדים אך ורק עם הציוד המתקדם ביתור בכדי לתת ללקוחותינו את הפתרונות הטובים והיעילים ביותר. כאשר אינסטלטור מטעמינו מגיע לטפל לכם בתקלה, דעו שאתם בידיים טובות.

אנו מספקים שירות בתל אביב, ראשון לציון, חולון, רמת גן ובכלל בכל איזור גוש דן 24/7.

למקרה חירום ניתן להשיג אותנו במספר: 077-8051102

תוכן עניינים:

אלירן
גבעתיים
קרא עוד
"היתה לי סתימה רצינית בכיור במטבח. אנחנו שופכים לשם הרבה שמן והיה צורך בעבודה ארוכה של אינסטלטור. הגעתי ליגאל דרך המלצה והוא עשה עבודה מצוינת, עבד שעות, פתח את הסתימה וגם החליף ברז על הדרך. אני תמיד חושש להזמין אינסטלטורים כי הם משאירים אחריהם הרבה בלאגן אבל יגאל עבד בצורה נקייה ומסודרת ולא הייתי צריך לחזור ולנקות אחרי העבודה שלו. לקח מחיר הוגן. שירות תענוג!"
יוסי
תל אביב
קרא עוד
"קיבלתי המלצה על יגאל מהשכן שנמצא דלת מולי, מהרגע ששוחחתי אתו טלפונית הוא הגיע אלי תוך פחות משעה וביצע עבודה מדהימה! הייתה לי נזילה חמורה בשעון מים של הצנרת שמספקת בשבילי מים לדירה ויגאל איתר את הנזילה, זיהה את התקלה והחליף בדיוק את מה שהוא היה אמור להחליף. יגאל בעל מקצוע אמין ובעל תודעת שירות גבוהה, אני בן אדם פדנט והוא ענה על כל שאלותיי בסבלנות רבה ולאחר ששוחחתי עם חבר שלי שמכיר את התחום, הבנתי שגם המחיר שהוא דרש ממני היה הגון ביותר, כל מה שיכולתי לחפש בבעל מקצוע מצאתי ביגאל ואני ממליץ עליו בחום!"
שלום
רמת גן
קרא עוד
"הייתה לי נזילה שהגיעה לשכנים והזמנתי שני אינסטלטורים שלא הצליחו לאתר אותה. אחרי הרבה חיפושים הגעתי ליגאל והוא שינה את כל התמונה. הוא הגיע מהר, עלה וירד מהבית שלי לשכנים, פתח חור אחד ברצפה ומיד זיהינו את מקור הנזילה. הוא תיקן את הבעיה ומאז הכל בסדר גמור, אין יותר בעיות. לאחר התיקון ביררתי לגבי המחיר שהוא גבה והבנתי שהוא הציע מחיר מצוין, למרות שבאותו הזמן לא כל כך עניין אותי המחיר בגלל שראיתי שמדובר ברמה כזאת גבוהה של מקצועיות שזה כבר לא משנה. ממליץ בחום!"
שי
חולון
קרא עוד
"הברז במטבח שלי התקלקל ויצרתי קשר עם יגאל בעקבות אחד הפרסומים שלו באינטרנט, הוא הגיע אלי והתקין עבורי ברז חדש. יגאל איש נחמד ומקצוען בתחומו, הוא הגיע אלי תוך חצי שעה מהרגע שקבענו, סיים את העבודה תוך זמן קצר וביצע את ההתקנה בצורה איכותית וטובה, יתר על כן אני מבין קצת במחירים בתחום הזה ויגאל גבה ממני סכום הגיוני מאוד והכל הורכב בצורה יפה ונקייה."
הקודם
הבא

מאמרים

רוצים להישאר מעודכנים? אצלנו ב IGL אנחנו דואגים לכם לתוכן עדכני ורלוונטי, היכנסו למאמרים

Google ג גוגל
4.7
מבוסס על 74 ביקורות
×
זקוקים לשירותי אינסטלציה מתקדמים?
או פנו אלינו באמצעות הטופס המצורף ונשמח לסייע במהירות!
הגעה מהירה לכל גוש דן
זמינות בכל שעה

לקוחות מספרים