יש לכם מקרה חירום? התקשרו עכשיו 077-8051102

החלפת גוף חימום בדוד

מדריך להחלפת גוף חימום בדוד
אלירן
גבעתיים
קרא עוד
"היתה לי סתימה רצינית בכיור במטבח. אנחנו שופכים לשם הרבה שמן והיה צורך בעבודה ארוכה של אינסטלטור. הגעתי ליגאל דרך המלצה והוא עשה עבודה מצוינת, עבד שעות, פתח את הסתימה וגם החליף ברז על הדרך. אני תמיד חושש להזמין אינסטלטורים כי הם משאירים אחריהם הרבה בלאגן אבל יגאל עבד בצורה נקייה ומסודרת ולא הייתי צריך לחזור ולנקות אחרי העבודה שלו. לקח מחיר הוגן. שירות תענוג!"
יוסי
תל אביב
קרא עוד
"קיבלתי המלצה על יגאל מהשכן שנמצא דלת מולי, מהרגע ששוחחתי אתו טלפונית הוא הגיע אלי תוך פחות משעה וביצע עבודה מדהימה! הייתה לי נזילה חמורה בשעון מים של הצנרת שמספקת בשבילי מים לדירה ויגאל איתר את הנזילה, זיהה את התקלה והחליף בדיוק את מה שהוא היה אמור להחליף. יגאל בעל מקצוע אמין ובעל תודעת שירות גבוהה, אני בן אדם פדנט והוא ענה על כל שאלותיי בסבלנות רבה ולאחר ששוחחתי עם חבר שלי שמכיר את התחום, הבנתי שגם המחיר שהוא דרש ממני היה הגון ביותר, כל מה שיכולתי לחפש בבעל מקצוע מצאתי ביגאל ואני ממליץ עליו בחום!"
שלום
רמת גן
קרא עוד
"הייתה לי נזילה שהגיעה לשכנים והזמנתי שני אינסטלטורים שלא הצליחו לאתר אותה. אחרי הרבה חיפושים הגעתי ליגאל והוא שינה את כל התמונה. הוא הגיע מהר, עלה וירד מהבית שלי לשכנים, פתח חור אחד ברצפה ומיד זיהינו את מקור הנזילה. הוא תיקן את הבעיה ומאז הכל בסדר גמור, אין יותר בעיות. לאחר התיקון ביררתי לגבי המחיר שהוא גבה והבנתי שהוא הציע מחיר מצוין, למרות שבאותו הזמן לא כל כך עניין אותי המחיר בגלל שראיתי שמדובר ברמה כזאת גבוהה של מקצועיות שזה כבר לא משנה. ממליץ בחום!"
שי
חולון
קרא עוד
"הברז במטבח שלי התקלקל ויצרתי קשר עם יגאל בעקבות אחד הפרסומים שלו באינטרנט, הוא הגיע אלי והתקין עבורי ברז חדש. יגאל איש נחמד ומקצוען בתחומו, הוא הגיע אלי תוך חצי שעה מהרגע שקבענו, סיים את העבודה תוך זמן קצר וביצע את ההתקנה בצורה איכותית וטובה, יתר על כן אני מבין קצת במחירים בתחום הזה ויגאל גבה ממני סכום הגיוני מאוד והכל הורכב בצורה יפה ונקייה."
הקודם
הבא

לפרטים נוספים ויצירת קשר חייגו
077-8051102

אחד מהתקלות הנפוצות והמוכרות ביותר שיש בדודי שמש הם בעיות עם גוף החימום.
החלפת גוף חימום בדוד זהו אחד מהתיקונים הנפוצים ביותר. אז מה זה בעצם גוף החימום ואיך הוא עובד? כיצד תוכלו לדעת אם התקלה נובעת בגלל בעיה בגוף החימום וגם, איך מחליפים את גוף החימום? על כך ועוד במאמר שלפניכם.

מה זה גוף חימום ואיך הוא עובד?

גוף החימום הינו רכיב חשמלי שנמצא בכל המכשירים החשמליים הביתיים. כמו המקרר, מכונת הכביסה, מדיח הכלים, הקומקום החשמלי וגם בדוד השמש והחשמל.
המטרה של גוף החימום היא הפיכת האנרגיה החשמלית האלקטרו מגנטית לאנרגיית חום. זה מה שיוצר למעשה את מקורות החום במכשירי החשמל השונים. בתוך דוד החשמל או דוד השמש יש גם כן גוף חימום בתוך המערכת החשמלית והיא מכונה פלאנג'. הפלאנג' ממוקם בחלק העליון של הדוד. הוא מורכב מפלטה של ברזל אשר עליה מורכבים התרמוסטט וגוף החימום. במקרה אשר בו גוף החימום מתקלקל, ניתן לבצע החלפה של גוף החימום בלבד. אך אם הפלאנג' כולו מתמלא באבנית או בחלודה, או במקרים אשר בהם כבר חלפו שנתיים מעת ההתקנה שלו בדוד השמש, הרי שההמלצה תהיה להחליף את הפלאנג' כולו.

בסרטון: החלפת גוף חימום בדוד עם IGL אינסטלציה

זיהוי תקלות בגוף חימום בדוד – עשה זאת בעצמך:

לפני שניכנס לנושא של החלפת גוף חימום לדוד מחיר, נלמד איך לזהות תקלות בגוף החימום. בגדול יש שלושה דרכים המאפשרות לזהות תקלות בגוף החימום של הדוד.

  • דוד מקצר – אם בכל פעם בו אתם מפעילים את דוד השמש או את דוד החשמל, כל החשמל בבית נופל, מסתבר שגוף החימום אחראי לכך והוא אחראי לתקלה. הפתרון הוא פשוט להחליף אותו.
  • מים לא מתחממים – אם המים שלכם לא מתחממים כמו שאתם רוצים, ייתכן שהאבנית היא זו שסוגרת על גוף החימום ועל כן החום לא מצליח להגיע אל המים. יש מקרים שהם אולי יתחממו לבסוף אך זה יארך הרבה זמן וכמובן 'יסחוב' הרבה מאוד חשמל יקר.
  • עלייה בצריכת החשמל – אז הבנתם מהסעיף הקודם למה זה עשוי לקרות. אם גוף החימום כבר אינו תקין, יארך לו הרבה מאוד זמנן לחמם את המים. כך שהוא יצרוך יותר חשמל. זה גם יבוא לידי ביטוי כמובן בחשבון החשמל.

ראו גם: דוד התפוצץ

החלפת דוד שמש

תדירות החלפת גוף חימום בדוד שמש: כל כמה זמן?

התדירות של החלפת חמם בדוד תלויה במספר גורמים. חשוב שכל אחד יידע מתי הצפי שזה בערך יקרה כדי להיערך לכך ולא להיות מופתעים כשזה יקרה.
מה משפיע על הבלאי או הקלקול של גוף החימום?

גורמים שמשפיעים על תדירות ההחלפהתדירות מומלצת להחלפה
החלפת גוף חימום בדוד שמשכל 5 שנים. זאת משום שגוף החימום בדוד השמש מופעל רק בחודשי החורף ועל כן אורך החיים שלו הוא ארוך יותר עד שהוא יוצא מכלל שימוש.
החלפת גוף חימום בדוד חשמליכל 2 – 3 שנים. בדוד חשמלי שם גוף החימום מופעל משך כל השנה, שם הבלאי יהיה גבוה יותר ועל כן הצורך להחליף את גוף החימום יהיה לעיתים קרובות יותר.
הגודל של הדודככל שמדובר בדוד גדול יותר הרי שגוף החימום יצטרך לעבוד קשה יותר ולמשך זמן רב הרבה יותר. מה שיצריך תחלופה גבוהה הרבה יותר ביחס לדוד קטן. כך שאם מדובר בדוד שהוא בנפח של 200 ליטר, שם תצטרכו להחליף את גוף החימום בערך כל שנתיים שלוש. בדוד קטן יותר שמכיל 80 עד 120 ליטר, שם גוף החימום יחזיק מעמד למשך כחמש שנים פחות או יותר.

החלפת גוף חימום לדוד מחיר

גוף החימום הוא רכיב בדוד השמש שצפוי לתקלות ולצבירת אבנית ועל כן לא מנסים בדרך כלל לתקן אותו. כאשר הוא תקול פשוט מחליפים אותו בחדש והכול חוזר להיות כבתחילה. יש מקרים אשר בהם מחליפים את כל הפלאנג' בהתאם למצב.
החלפת גוף חימום בדוד שמש היא פעולה מאוד מהירה ופשוטה. איש הדודים פשוט יפתח את דוד השמש וישלוף את גוף החימום הבעייתי ויתקין את גוף החימום החדש. במצב בו יש להחליף את כל הפלאנג' מרוקנים את כל המים מהדוד, מנקים אותו היטב משאריות האבנית ומשאריות חלודה ואחר כך מתקינים את הפלאנג' החדש.

סוג תיקון/החלפהמחיר משוער
החלפת גוף חימום בדוד שמש350 – 750 ש"ח
החלפת פלאנג' בדוד שמש450 – 800 ש"ח
תיקון דוד שמש (תלוי אם אפשר לתקן)550 – 750 ש"ח

הפער בין המחירים נובע בעיקר בגלל שתי סיבות.

  1. המותג של דוד השמש או של דוד החשמל – יש מותגים שחלקי החילוף שלהם הם יקרים יותר. כך שאם יש לכם דוד של אמקור או של כרומגן, יהיה עליכם לשלם מעט יותר מאשר גוף החימום לדוד של חברת אידיאל או נמרוד.
  2. המיקום של דוד השמש – יש גגות שם הגישה אל הדודים היא קלה, נוחה ובטוחה. זה ישפיע כמובן על הביצוע המהיר והקליל של העבודה וכך גם המחיר יהיה זול יותר. בגגות רעפים או בגג משופע הטיפול בדוד יהיה מורכב יותר וגם מסוכן יותר ועל כן המחיר גם כן יהיה יקר יותר.

ראו גם: החלפת דוד שמש

בסרטון: יגאל מחברת IGL מזהה פיצוץ ונזילה בצנרת של דוד השמש

איך מחליפים גוף חימום בדוד?

אז אם הגעתם למסקנה כי הבעיה שלכם היא אכן גוף החימום של דוד השמש, עליכם לפנות אל אינסטלטור שיבצע עבורכם את העבודה. חשוב לבחור איש מקצוע אמין שמכיר את התחום היטב והוא יודע גם לאבחן היטב בעיות שונות שעשויות להתרחש בדוד שמש.
יש לשים לב כי אכן פונים אל איש מקצוע אמין שיבטיח עבודה אמינה במחירים הוגנים.
ביצוע התיקון לא חייב להיות מורכב. זה יכול להיעשות תוך זמן קצר ממש, במיוחד אם הגישה אל דוד השמש הוא נוח וקל. אם הפעולה הנדרשת היא רק החלפה של גוף החימום לא יהיה צורך בריקון המים מהדוד ואיש המקצוע פשוט ישלוף את גוף החימום מתוך הדוד ויחליף אותה באחר.
אם התיקון כולל גם החלפה של הפלאנג' הסיפור יהיה מעט יותר מורכב היות וכאן כן יהיה צורך בריקון המים וניקוי יסודי של כל הדוד.
חשוב שתדעו. אם קורה ואיש המקצוע מבקש ממכם תשלום על החלפת הפלאנג' ותשלום נוסף על גוף החימום, הרי שזה אמור להדליק לכם נורה אדומה. במקרה כזה מדובר בהחלט בניצול. כי החלפת הפלאנג' כבר כולל את החלפת גוף החימום.

ראו גם: למה אין מים חמים בברז?

כך תשמרו על דוד השמש שלכם

אז הבנתם שתקלות בדוד השמש הן לא משהו שאפשר להימלט מהן. אך יש בהחלט דרכים להגן על דוד השמש ולהבטיח שהוא יעניק לנו מענה איכותי ויעיל לאורך זמן. כך למשל אם לא תשאירו את דוד החשמל בפעולה משך שעות ארוכות בכל יום, האבנית שתצטבר על גוף החימום תהיה מתונה יותר וגוף החימום ימשיך לשרת אתכם לאורך זמן.
ברגע שאתם שומרים על הדוד ולא מפעילים אותו בלי חשבון, אתם חוסכים בהוצאות על תיקון דודי שמש ומבטיחים את יעילותו לאורך זמן.

אז מה למדנו בכתבה:

לפרטים נוספים ויצירת קשר חייגו ל-077-8051102
IGL אינסטלציה
IGL אינסטלציה

הסיפור שלנו מתחיל לפני 20 שנה כאשר יגאל אינסטלטור התחיל לבצע עבודות ושירותי אינסטלציה מכל התחומים, מאז עברו הרבה מים מתחת לגשר ובתוך הצנרת, יש לנו ניסיון וותק מהטובים ביותר בכל השוק, טיפלנו באלפי קריאות של לקוחות לאורך השנים, צברנו מוניטין ומספר רב של לקוחות מרוצים.
אנו ב IGL עובדים אך ורק עם הציוד המתקדם ביתור בכדי לתת ללקוחותינו את הפתרונות הטובים והיעילים ביותר. כאשר אינסטלטור מטעמינו מגיע לטפל לכם בתקלה, דעו שאתם בידיים טובות.

אנו מספקים שירות בתל אביב, ראשון לציון, חולון, רמת גן ובכלל בכל איזור גוש דן 24/7.

למקרה חירום ניתן להשיג אותנו במספר: 077-8051102

מאמרים

רוצים להישאר מעודכנים? אצלנו ב IGL אנחנו דואגים לכם לתוכן עדכני ורלוונטי, היכנסו למאמרים

שיפוץ שירותים
שיפוץ שירותים

שיפוץ שירותים במחיר מדהים רוצים לחדש את חדר השירותים? מחפשים עיצוב ייחודי שיכניס צבע, יופי, יוקרה וחדשנות לחדר? הגעתם בדיוק למקום הנכון. אנחנו נעצב עבורכם

לקריאה >>
Google ג גוגל
4.8
מבוסס על 52 ביקורות
×
זקוקים לשירותי אינסטלציה מתקדמים?
או פנו אלינו באמצעות הטופס המצורף ונשמח לסייע במהירות!
הגעה מהירה לכל גוש דן
זמינות בכל שעה