ניקוי דוד שמש

🥇 תיקון או החלפת דוד שמש 🥇 החלפת ברזים 🥇איתור נזילות במצלמה תרמית 🥇 הגברת לחץ מים 🥇תיקון נזילה באסלה🥇 החלפת צנרת מים 🥇פתיחת סתימות🥇

ציון אמינות יצאת צדיק:
5/5
הגעה מהירה לכל גוש דן
באישור משטרת ישראל
זמינות בכל יום ושעה
הגעה מהירה לכל גוש דן
זמינות בכל יום ושעה

זקוקים לאינסטלטור? חייגו:
077-8051102

ניקוי דוד שמש – כל כמה זמן?

דוד השמש הוא אחד הדברים החשובים בבית, הוא מספק לנו מים חמים באופן יעיל וכלכלי. כמו כל התקן אחר, גם לדוד השמש יש צורך בתחזוקה ובניקוי מעת לעת.

השאלה המתעוררת היא – כל כמה זמן כדאי לנקות את דוד השמש? התשובה לשאלה זו תלויה במספר גורמים, כולל את איכות המים באזור המגורים ואת כמות השימוש בדוד.

מומלץ לבצע ניקוי דוד שמש פעם בשנה או פעם בשנתיים, כדי להבטיח שהוא יעבוד באופן אופטימלי ויספק מים חמים באופן תקני.

אז איך מנקים דוד שמש

הניקוי של דוד השמש הוא תהליך שמטרתו להבטיח את תקינות הדוד ולהאריך את חיי השימוש שלו.

הקולטים: החלק החיצוני של הדוד, שמטרתו לקלוט את אנרגיית השמש. עם הזמן, הקולטור יכול להצטבר בלכלוך ואבק. ניקויו מתבצע באמצעות מטלית לחה וניקוי עדין, כדי לא לפגוע במשטח הקולט.

המיכל: המיכל הוא החלק בו המים מתחממים. עם הזמן, יכולה להצטבר בו אבנית. ניקוי האבנית מתבצע באמצעות חומרים מיוחדים להסרת אבנית, כפי שצוין בפסקה הקודמת.

המערכת הכימית: מטרתה להגן על המים מפני חיידקים. הניקוי מתבצע באמצעות חומרים אנטי בקטריאליים מיוחדים.

המערכת המכנית: כוללת את הצנרת, הברזים והמסננים. יש לבדוק אותם באופן תדיר ולנקות או להחליף במידה ויש צורך.

בעת ביצוע הניקוי, חשוב להיות ער לכל שינוי או תקלה שיכולה להעלות את ראשה, ולפנות למומחה במידה ויש צורך.

באותו נושא >> תיקון והחלפת דוד שמש

 

תמונה לפני ואחרי של תיקון והחלפת צינור בדוד שמש >> 

לפני ואחרי - החלפת צינור דוד שמש IGL אינסטלציה

מדוע חשוב לנקות אבנית בדוד השמש?

האבנית היא תוצאה של הצטברות מינרלים במים. כאשר המים מתחממים בדוד השמש, המינרלים האלו יכולים להפוך לאבנית. האבנית יכולה להוות בעיה מרכזית בדוד השמש מסיבות מספר:

פגיעה בבריאות: אבנית יכולה להצטבר בתוך הדוד להוות מקור לחיידקים. השתייה או השימוש במים המזוהמים האלו יכולה לגרום לבעיות בריאותיות.

יעילות דוד שמש: האבנית יכולה להפחית את היעילות של הדוד. היא מפחיתה את יעילות של חימום המים, מה שגורם לצורך ביותר זמן ואנרגיה כדי לחמם את המים לטמפרטורה הרצויה, ברוב המקרים נצטרך להחליף את גוף החימום של הדוד.

פגיעה בחומרה: האבנית יכולה לגרום לפגיעה בחומרה של הדוד ולקצר את חיי השימוש שלו.

סרטון לדוגמא של זיהוי פיצוץ ונזילה בצנרת בדוד שמש >> 

איך מנקים דוד שמש מאבנית?

הסרת האבנית מדוד השמש היא תהליך חשוב שמטרתו לשמר את תקינות הדוד ולהבטיח את זרימת המים החמים באופן תקני. הנה השלבים לניקוי האבנית:

 1. סגירת ברז הדוד: קודם כל יש לסגור את הדוד ולפתוח את המכסה התחתון שלו כדי לרוקן את דוד השמש מהמים המיותרים . המכסה התחתון נמצא בדרך כלל בחלקו התחתון של קולט השמש או מתחת לדוד.
 2. הוספת חומר ניקוי: לאחר שהוצאתם את המים, יש למלא את הדוד במים חמים חדשים ולהוסיף את חומר הניקוי המיועד להסרת האבנית. מדובר על חומרים מיוחדים המיוצרים לצורך הסרת האבנית. *חשוב לקרוא ולעקוב אחרי ההוראות של היצרן בקשר לכמות הנדרשת ולזמן הפעולה של חומר הניקוי.
 3. המתנה: לוקח מעט זמן עד שחומר הניקוי מתחיל לפעול ולהסיר את האבנית, לכן חשוב להיות סבלניים ולהמתין עד שהחומר יפעל בצורה אפקטיבית.
 4. הסרת חומר הניקוי: לאחר המתנה, יש לשפוך את המים עם חומר הניקוי.
 5. בדיקה והפעלה: לאחר הניקוי, יש למלא מחדש את הדוד ולבדוק את הזרימה ואת איכות המים. אם הזרימה טובה והמים נראים נקיים, סימן שהניקוי הושלם בהצלחה.

איך מנקים דוד שמש מבחוץ

ניקוי דוד השמש מבחוץ הוא חלק חשוב בתהליך התחזוקה שמטרתו לשמר על פעולתו התקנית ולהאריך את חיי השימוש של הדוד. כאשר מדברים על ניקוי מבחוץ, משמע טיפול בחלקי הדוד הגלויים והחשופים הנמצאים בסביבה החיצונית שלו.

הנה מהלך ניקוי דוד השמש מבחוץ:

 1. הברזים: הברזים שמחברים את הצנרת לדוד השמש יכולים להימצא באזורים שבהם המים עשויים להיות חשים במינרלים או חומרים אחרים. במידה ונראה צורך, יש להסיר את הברזים ולשטוף אותם במים חמים עם סבון עד שהם נראים נקיים. לאחר מכן, ניתן לחבר אותם מחדש לדוד.
 2. צנרת המים: צנרת המים המובילה אל הדוד יכולה להתמלא באבנית. זיהיתם אבנית? יש להסיר אותם ולשטוף את הצנרת היטב.
 3. ניקוי קולט השמש: קולט השמש שמחובר לדוד יכול להתלכלך עם הזמן, בפרט אם דוד השמש נמצא באזור עם מזג אוויר מזוהם יותר. כדאי לשטוף את קולט השמש בצורה תדירה כדי להסיר את הלכלוך והאבק. כאשר מבצעים ניקוי נכון ושוטף, מתאפשר להאריך את חיי השימוש של הדוד ולהפחית את סיכון התקלות ובעיות.

סרטון הדגמה של יגאל מחליף את קולט השמש החיצוני של דוד השמש >>

ניקוי דוד שמש מחיר

כאשר אתם מחליטים לפנות לאיש מקצוע לניקוי דוד השמש, חשוב להבין את המחירים לכל סוגי השירות, לפניכם טבלת מחירים לניקוי לדוד שמש:

תיאור השירות מחיר בש"ח
ניקוי צנרת ובדיקת דוד שמש 350₪ – 450₪
ניקוי אבנית בדוד שמש 350₪ – 500₪
ניקוי קולטי שמש לדוד 350₪ – 450₪

ניקוי דוד שמש האם ניתן לעשות זאת באופן עצמאי?

כדי לבצע את ניקוי דוד השמש, אין צורך בידע מתקדם או בכישורים מיוחדים. ניתן לבצע את התהליך באופן בסיסי גם בעזרת כלים פשוטים וחומרי ניקוי בסיסיים.

אך אם אין לכם את הזמן והיכולת לבצע את ניקוי תמיד ניתן לפנות לאינסטלטור מיומן שיבצע את עבודת הניקוי במקומכם, בצורה מקצועית ויוודא שדוד השמש פועל אופטימלית. בנוסף, האינסטלטור יכול לזהות תקלות ובעיות מוקדם ולטפל בהן באותו הרגע.

איך לבחור את האיש מקצוע הנכון לניקוי דוד שמש?

בעת בחירת אינסטלטור לניקוי דוד השמש, אנו נרצה להיות בטוחים שהוא יעשה את העבודה בצורה מקצועית וברמה גבוהה. הנה מספר רעיונות וטכניקות לעזור לכם לבחור באינסטלטור המתאים:

 • תעודות ורישיונות: ודאו שהאינסטלטור שבחרתם מחזיק ברישיונות רלוונטיים ומתאימים. זה מצביע על אמינותו.
 • ביקורות והמלצות: בדקו ביקורות והמלצות מלקוחות קודמים ששימשו בשירותיהם. זה יכול לספק הרבה מידע על איכות העבודה ועל חוויות אחרות של לקוחות.
 • שאלו שאלות: אל תהססו לשאול שאלות טכניות ואחרות שקשורות לניקוי דוד השמש. האינסטלטור צריך לענות על שאלותיכם ולהסביר באופן ברור את העבודה שהוא מתכוון לבצע.
 • הערכת מחיר: השוו את המחירים של מספר אינסטלטורים שונים לניקוי דוד השמש. תשוו את המחיר ליחס בין איכות השירות למחיר המבוקש.

זקוקים לאינסטלטור? חייגו:
077-8051102

אז מה למדנו בכתבה:

IGL אינסטלציה
IGL אינסטלציה

הסיפור שלנו מתחיל לפני 20 שנה כאשר יגאל אינסטלטור התחיל לבצע עבודות ושירותי אינסטלציה מכל התחומים, מאז עברו הרבה מים מתחת לגשר ובתוך הצנרת, יש לנו ניסיון וותק מהטובים ביותר בכל השוק, טיפלנו באלפי קריאות של לקוחות לאורך השנים, צברנו מוניטין ומספר רב של לקוחות מרוצים.
אנו ב IGL עובדים אך ורק עם הציוד המתקדם ביתור בכדי לתת ללקוחותינו את הפתרונות הטובים והיעילים ביותר. כאשר אינסטלטור מטעמינו מגיע לטפל לכם בתקלה, דעו שאתם בידיים טובות.

אנו מספקים שירות בתל אביב, ראשון לציון, חולון, רמת גן ובכלל בכל איזור גוש דן 24/7.

למקרה חירום ניתן להשיג אותנו במספר: 077-8051102

מאמרים

רוצים להישאר מעודכנים? אצלנו ב IGL אנחנו דואגים לכם לתוכן עדכני ורלוונטי, היכנסו למאמרים

Google ג גוגל
4.7
מבוסס על 74 ביקורות
×
זקוקים לשירותי אינסטלציה מתקדמים?
הגעה מהירה לכל גוש דן
זמינות בכל שעה

לקוחות מספרים