מה עושים כאשר יש סתימת ביוב בבית המשותף?

🥇 תיקון או החלפת דוד שמש 🥇 החלפת ברזים 🥇איתור נזילות במצלמה תרמית 🥇 הגברת לחץ מים 🥇תיקון נזילה באסלה🥇 החלפת צנרת מים 🥇פתיחת סתימות🥇

ציון אמינות יצאת צדיק:
5/5
הגעה מהירה לכל גוש דן
באישור משטרת ישראל
זמינות בכל יום ושעה
הגעה מהירה לכל גוש דן
זמינות בכל יום ושעה

זקוקים לאינסטלטור? חייגו:
077-8051102

בבתים משותפים רבים סתימות הן עניין שבשגרה. מערכת הביוב עובדת קשה, וטבעי שיהיו בעיות אחת לכמה זמן. עם זאת נשאלת השאלה, האם אפשר לקיים אחזקת מבנים מונעת כדי למנוע מבעיות להיווצר, מה גם שאם כבר נוצרה בעיה, מה עושים? ומי ישלם?

ניסינו לרכז כמה תשובות לשאלות שלכם. 

מערכת הביוב בבית המשותף, היא אחת המערכות האמינות ביותר, ברוב המקרים היא פועלת כשורה ולא נרשמות תקלות חריגות. עם זאת, כאשר כן מתרחשת תקלה, הדבר האחרון שתרצו הוא להיות בסביבה. תקלות במערכת הביוב הן דבר לא נעים בעליל ולא פעם יש להן תופעות לוואי כמו ריחות לא נעימים, או הצפות ביוב, ואז צריך להזמין אינסטלטור מומחה בבעיות ביוב. 

מה הגורמים לסתימות ביוב בבתים משותפים?

סתימות במערכת הביוב בבית המשותף יכולות להיגרם מסיבות שונות ומגוונות כמו למשל לכלוך שנתקע בצנרת וסותם אותה (כמו מגבונים, מצרי היגיינה וסוגים אחרים של פסולת). תתפלאו, אך לא פחות חריג למצוא בטון שסותם את מערכת הביוב, בעיקר בבניינים חדשים או בכאלו שעברו שיפוץ. 

בעיה נפוצה נוספת במערכות ביוב של בתים משותפים היא צמיחת שורשים בביוב. בביוב עוברים חומרים אורגניים שצמחים חיים עליהם, ולכן הם מנצלים כל חור או נזילה כדי למצוא את דרכם אל תוך מערכת הביוב, שם הם ניזונים, גדלים ומתפתחים עד שנוצרת סתימה.

כאשר מדובר בסתימת שורשים או בלכלוך שסתם את המערכת, התשלום יהיה מוטל על הדיירים בעוד שבמקרה של סתימה בשל בטון שהוזרם למערכת, התשלום יהיה באחריותו של הקבלן. 

תיקוני צנרת בבית המשותף

במידה והצינור שמתקנים נמצא בתוך דירה, האחריות על התשלום תהיה מוטלת על בעלי הדירה, אולם אם הבעיה רוחבית, האחריות תוטל על כל הדיירים שמשתמשים בצינור. אותו הדבר לגבי תיקון נזילות. 

במידה וצנרת הביוב התיישנה וצברה בלאי, יעלה הצורך בחידוש או בהחלפת כל מערכת הביוב של הבניין, והתקנת קו ביוב חדש. במקרים כאלו, כל הדיירים צריכים לשאת בעלויות, למעט במקרים מאוד ברורים של נזק שנגרם כתוצאה מרשלנות. במידה והמקור לסתימה נמצא בקו העירוני או בחיבור אליו, האחריות על התשלום תוטל על העירייה.

בעיות בביוב ניתן למנוע על ידי אחזקת מבנים סדירה

במידה והבניין מנוהל על ידי חברת ניהול ואחזקת מבנים מקצועית, הוא תהיה אחראית על כל ההתנהלות אל מול הספקים, התשלומים והתקשורת עם הדיירים, ותוודא שמערכת הביוב תהיה מתוחזקת ותזכה לטיפול הטוב ביותר במקרה של תקלה.

זקוקים לאינסטלטור? חייגו:
077-8051102

אז מה למדנו בכתבה:

IGL אינסטלציה
IGL אינסטלציה

הסיפור שלנו מתחיל לפני 20 שנה כאשר יגאל אינסטלטור התחיל לבצע עבודות ושירותי אינסטלציה מכל התחומים, מאז עברו הרבה מים מתחת לגשר ובתוך הצנרת, יש לנו ניסיון וותק מהטובים ביותר בכל השוק, טיפלנו באלפי קריאות של לקוחות לאורך השנים, צברנו מוניטין ומספר רב של לקוחות מרוצים.
אנו ב IGL עובדים אך ורק עם הציוד המתקדם ביתור בכדי לתת ללקוחותינו את הפתרונות הטובים והיעילים ביותר. כאשר אינסטלטור מטעמינו מגיע לטפל לכם בתקלה, דעו שאתם בידיים טובות.

אנו מספקים שירות בתל אביב, ראשון לציון, חולון, רמת גן ובכלל בכל איזור גוש דן 24/7.

למקרה חירום ניתן להשיג אותנו במספר: 077-8051102

מאמרים

רוצים להישאר מעודכנים? אצלנו ב IGL אנחנו דואגים לכם לתוכן עדכני ורלוונטי, היכנסו למאמרים

Google ג גוגל
4.7
מבוסס על 74 ביקורות
×
זקוקים לשירותי אינסטלציה מתקדמים?
הגעה מהירה לכל גוש דן
זמינות בכל שעה

לקוחות מספרים