מזה מז"ח ועד כמה הוא קריטי למי שתייה ראויים?

🥇 תיקון או החלפת דוד שמש 🥇 החלפת ברזים 🥇איתור נזילות במצלמה תרמית 🥇 הגברת לחץ מים 🥇תיקון נזילה באסלה🥇 החלפת צנרת מים 🥇פתיחת סתימות🥇

ציון אמינות יצאת צדיק:
5/5
הגעה מהירה לכל גוש דן
באישור משטרת ישראל
זמינות בכל יום ושעה
הגעה מהירה לכל גוש דן
זמינות בכל יום ושעה

זקוקים לאינסטלטור? חייגו:
077-8051102

מרבית האנשים לא מכירים מערכות לטיהור מים. מרביתנו, פשוט מקווים שהמים שאנו שותים הם ראויים לשתייה. אחרי שתסיימו לקרוא מדריך זה, תבינו כיצד מערכות אלו פועלות ובאילו כלים מומלץ להשתמש על מנת לוודא שאכן מי השתייה שלכם ראויים. 

הם ניתן לשתות מי ברז בכל בית?

מרביתנו משתמשים במי ברז לשתייה, לבישול ולרחצה, ובטוחים שהמים נקיים. עם זאת, חשוב לזכור שמים נקיים הם אינם דבר מובן מאליו. נדרשת תשתית ייעודית של צינורות, מתקני טיפול ומשאבות שנועדו לשמור על זרימת המים הנקיים לבתינו.

גישה למי שתייה נקיים היא קריטית לשמירה על בריאות טובה וחשוב שתהיו מודעים לסיכונים הפוטנציאליים בזיהומים שמקורם במים מזוהמים ותנקטו פעולות על מנת לטפל בבעיה. אחת הדרכים היעילות לבדיקת תקינות המים שלכם, היא על ידי פניה לאיש מקצוע, אינסטלטור מומחה, שיעריך את מצב מי השתייה שלכם ויטפל בבעיה אם תמצא כזו. חשוב לציין, שפעולות מנע לזיהומים שמקורם במי שתייה הן קריטיות ויוכלו למנוע מזיהומים לחלחל אליכם לגוף. 

מה זה מז"ח ואיך הוא מסייע לשמירה על מים ראויים לשתייה?

מז"ח (מונע זרימה חוזרת), נועד למנוע מהמים לזרום חזרה אחורה במערכת הניקוז, והוא מסייע להבטיח שרק מים ראויים לשתייה יזרמו בצינורות שמובילים את המים לברזים שלנו. כמו כן, באמצעות שימוש במז"ח ניתן להבטיח שכל המזהמים יישטפו לביוב לפני שיהיה להם הסיכוי לחזור חזרה אחורה. מצב זה עשוי לקרות בין היתר, במקרים בהם יש לחץ מים נגדי או תת לחץ.

מזחים שימושיים במיוחד במערכות שבהן קיים חשש לקיומם של חומרים שאינם ראויים לשתייה. בנוסף לשימוש במז"ח לצורך מניעת זרימה חוזרת, ניתן להשתמש בו גם על מנת להתאים את הלחץ במערכת, מה שיכול לעזור לשפר את איכות המים בעת שימוש. חשוב לציין, שהשימוש במז"ח הוא מחייב בקרב כל מי שמחובר לאספקת מים של חברה עירונית. כלומר, כל אדם שמעוניין לקבל מים דרך רשות המים העירונית, מחויב בהתקנת מזחים. 

איך בנוי מזח ומי יכול להתקין אותו?

מזחים מורכבים משני שסתומי קפיצים בלתי תלויים, כאשר ביניהם ממוקם שסתום פריקה אוטומטי. מזח מותקן במערכת הניקוז שלכם, משמש כאמור להגנה על מי השתייה שלכם מפני זיהום. זרימה חוזרת של מים עשויה להתרחש כאשר יש שינוי פתאומי בלחץ המים, כגון במקרים בהם מפעילים צינור שמזרים בפתאומיות לחץ מים מוגבר, במקרים בהם ראש הברז נשבר ועוד.

כאשר לחץ המים משתנה בפתאומיות, המים עלולים לזרום לאחור ולהביא עימם מזהמים. מונעי זרימה חוזרת נועדו למנוע זאת על ידי יצירת מחסום בין המים המזוהמים למי השתייה. הם מותקנים בדרך כלל במקום שבו אספקת המים נכנסת לבתים, והם חייבים להיות מותקנים על ידי אינסטלאטור מורשה. על ידי התקנת מזח תוכלו להבטיח שלמשפחה שלכם יהיו מי שתייה בטוחים ונקיים. 

לא יודעים אם הלחץ מים תקין? ניתן לבצע כמה פעולות פשוטות לבדיקה.

מה לעשות אם מגלים שמי השתייה שלכם מזוהמים?

אם גיליתם שמי השתייה בביתכם מזוהמים, חשוב לפעול מיד. הצעד הראשון, יהיה לזהות את מקור הזיהום ואת זה ניתן לעשות כמובן באמצעות אינסטלאטור מומחה. אם ייקבע שהבעיה נובעת ממקור אספקת המים העירונית, מומלץ מאוד שתפנו לרשות המים המקומית באזור מגוריכם.

אם נקבע על ידי איש המקצוע שמקור זיהום המים מגיע מהצנרת האישית שלכם, תצטרכו לעשות פעולות לטיפול בבעיה באופן נקודתי. לאחר שאיתרתם את מקור הזיהום, תוכלו לנקוט בצעדים לטפל בו. כאמור, מזחים מפחיתים משמעותית את הסיכוי לזיהומים במי השתייה שלכם, ולכן מומלץ להתקין אותם בכל צנרת, בין אם אותרה בעיה או בין אם כפעולת מנע. 

זקוקים לאינסטלטור? חייגו:
077-8051102

אז מה למדנו בכתבה:

IGL אינסטלציה
IGL אינסטלציה

הסיפור שלנו מתחיל לפני 20 שנה כאשר יגאל אינסטלטור התחיל לבצע עבודות ושירותי אינסטלציה מכל התחומים, מאז עברו הרבה מים מתחת לגשר ובתוך הצנרת, יש לנו ניסיון וותק מהטובים ביותר בכל השוק, טיפלנו באלפי קריאות של לקוחות לאורך השנים, צברנו מוניטין ומספר רב של לקוחות מרוצים.
אנו ב IGL עובדים אך ורק עם הציוד המתקדם ביתור בכדי לתת ללקוחותינו את הפתרונות הטובים והיעילים ביותר. כאשר אינסטלטור מטעמינו מגיע לטפל לכם בתקלה, דעו שאתם בידיים טובות.

אנו מספקים שירות בתל אביב, ראשון לציון, חולון, רמת גן ובכלל בכל איזור גוש דן 24/7.

למקרה חירום ניתן להשיג אותנו במספר: 077-8051102

מאמרים

רוצים להישאר מעודכנים? אצלנו ב IGL אנחנו דואגים לכם לתוכן עדכני ורלוונטי, היכנסו למאמרים

Google ג גוגל
4.7
מבוסס על 74 ביקורות
×
זקוקים לשירותי אינסטלציה מתקדמים?
הגעה מהירה לכל גוש דן
זמינות בכל שעה

לקוחות מספרים