סתימת שורשים בצנרת אינסטלציה, מה עושים?

🥇 תיקון או החלפת דוד שמש 🥇 החלפת ברזים 🥇איתור נזילות במצלמה תרמית 🥇 הגברת לחץ מים 🥇תיקון נזילה באסלה🥇 החלפת צנרת מים 🥇פתיחת סתימות🥇

ציון אמינות יצאת צדיק:
5/5
הגעה מהירה לכל גוש דן
באישור משטרת ישראל
זמינות בכל יום ושעה
הגעה מהירה לכל גוש דן
זמינות בכל יום ושעה

זקוקים לאינסטלטור? חייגו:
077-8051102

שורשים תת קרקעיים הם אחת הסיבות השכיחות ביותר לסתימת צנרת אינסטלציה. בדרך כלל הם נכנסים דרך קווי הביוב והצינורות ואז גדלים ומתרחבים בתוך הצנרת, ולבסוף חוסמים את הצינור מזרימה חלקה של מים ונוזלים. מה עושים? ממשכים לקרוא, בשלב הראשון.

הדרך הטובה ביותר לשחרר סתימה בצנרת היא באמצעות מכונת כרסום שורשי עצים בצנרת, אבל ישנן גם שיטות אחרות. מכונה מיוחדת שתשתמש בלחץ ובגיזום כדי לעקור ולהסיר את כל השורשים שהיא מוצאת, מה שיאפשר למים לזרום שוב בחופשיות. מלבד למכונות אלו, ניתן לפעול גם בעזרתו של קבלן ביוב שבד”כ ימליץ על שימוש במשאית מסוג ביובית.

>> החלפת צנרת ביוב

מה חשוב לדעת על סתימת שורשים בביוב? 

יש כמה אפשרויות לפיתרון הבעיה לדוגמה אינסטלטור מומחה, קבלן ביוב, ביובית או מכונה מיוחדת שתפקידה לכרסם את השורשים בצנרת האינסטלציה שלכם, אנו ממליצים לבדוק כיצד מטפלים בשורש הבעיה, תרתי משמע. אם הבעיה היא עץ אשר גדל בסביבת הצנרת ומצליח לחדור לצינורותיה, אז בפעמים רבות יהיה צורך לכרות או להעתיק את מקומו של העץ למיקום אחר. 

זאת , מבצעים בעזרתה של חברת גיזום עצים או חברת כריתת עצים שפועלת ע"פ חוק כריתת עצים בישראל. חשוב לציין, כל כריתה עצמאית של עצים עשויה להיות מנוגדת לחוק בארץ, שכן כריתה לא מוסמכת של עצים מהווה סיכון אקולוגי וכן בטיחותי. 

כיצד מטפלים בצינורות בביוב?

כדי לבצע החלפת קו ביוב, פעמים רבות קבלן הביוב או השרברב יצטרכו להחדיר "דיזה" מיוחדת אשר מוחדרת לצנרת בעזרת ביובית. הדיזה הזאת היא סוג של צינור ארוך אשר בסופו קיים אלמנט גיזום הפועל להסרת השורשים שחדרו לצנרת. חשוב לציין, לעיתים טיפול זה לא יספיק ויהיה צורך להחליף את כלל הצנרת או לפחות לתקנה. 

בפעמים רבות השורשים של העצים גורמים לנזקים כה משמעותיים, עד שהם ממש חודרים את הצנרת ומובילים לסדקים, פיצוצים ושברים בצינורות ביוב. אם מדובר בצנרת ישנה, רוב הסיכויים שתצטרכו להחליפה בחדשה יותר. כדי להבין את עומק הבעיה, בד"כ יהיה צורך להחדיר לצנרת את אחד מהפתרונות הבאים, המשיכו לקרוא. 

>> החלפת צנרת ביוב

כיצד בודקים את עומק הבעיה של סתימת שורשים?

ישנם מספר פתרונות שניתן להיעזר בהם כדי לאבחן את עומק הבעיה של סתימת שורשים בביוב, כאשר בדרך כלל נהוג להשתמש בסיב אופטי או במצלמה תרמית. מצלמה תרמית היא מכשיר שבאמצעותו ניתן לזהות נוכחות של שורשים בצנרת, כאשר טמפרטורת השטח תשתנה בהתאם למידת הקרבה או ההימצאות לשורשים. 

ניתן להשתמש במצלמה תרמית גם לאיתור נזילות בצנרת, אבל אפשרי גם להחדיר סיב אופטי לצנרת. הסיבים עשויים בדרך כלל מזכוכית או פלסטיק והם דקים מספיק כדי להשחיל אותם דרך צינורות, גם אם מדובר בצנרת מאוד חסומה. כך או כך, חשוב להשתמש בשיטה המומלצת ע"י קבלן הביוב ולבדוק האם ניתן לקבל אחריות על העבודה. 

זקוקים לאינסטלטור? חייגו:
077-8051102

אז מה למדנו בכתבה:

IGL אינסטלציה
IGL אינסטלציה

הסיפור שלנו מתחיל לפני 20 שנה כאשר יגאל אינסטלטור התחיל לבצע עבודות ושירותי אינסטלציה מכל התחומים, מאז עברו הרבה מים מתחת לגשר ובתוך הצנרת, יש לנו ניסיון וותק מהטובים ביותר בכל השוק, טיפלנו באלפי קריאות של לקוחות לאורך השנים, צברנו מוניטין ומספר רב של לקוחות מרוצים.
אנו ב IGL עובדים אך ורק עם הציוד המתקדם ביתור בכדי לתת ללקוחותינו את הפתרונות הטובים והיעילים ביותר. כאשר אינסטלטור מטעמינו מגיע לטפל לכם בתקלה, דעו שאתם בידיים טובות.

אנו מספקים שירות בתל אביב, ראשון לציון, חולון, רמת גן ובכלל בכל איזור גוש דן 24/7.

למקרה חירום ניתן להשיג אותנו במספר: 077-8051102

מאמרים

רוצים להישאר מעודכנים? אצלנו ב IGL אנחנו דואגים לכם לתוכן עדכני ורלוונטי, היכנסו למאמרים

Google ג גוגל
4.7
מבוסס על 74 ביקורות
×
זקוקים לשירותי אינסטלציה מתקדמים?
הגעה מהירה לכל גוש דן
זמינות בכל שעה

לקוחות מספרים